• https://www.facebook.com/birkitapbindost/
  • https://www.twitter.com/@birkitapbindost
 

BirkitapbindosT Cartoon

Yayın İlkeleri/Editorial principlesYAYIN İLKELERİ

BirkitapbindosT sitesi; Temmuz 2012’den itibaren "birkitapbindost.com"adresinden yayın yapan bağımsız bir çevrimiçi (online) karikatür sitesidir. BirkitapbindosT 'un amacı, karikatür dergiciliği sektöründeki tabuları sorgulama'k ve bilinçli bir kamuoyuyla bunları aşmaktır.

Vizyonu, takipçilerinde edebî sorumluluk algısı geliştirip, hizmet ettiği sektöre (karikatür dergiciliği) olumlu yönde katkıda bulunmaktır. Önemsediği temel ilkeleriyse; özgün, sürekli, TDK kurallarına uygun bir edebî içerik(ler) oluşturmaktır.

Sitede, olması gereken düzeyi sağlamak adına ve sitenin kurumsal imajını korumak koşuluyla karikatürler yayımlanır.

BirkitapbindosT, insandan ve insanın geleceğinden yana bir yayın politikasından yanadır.

BirkitapbindosT 'a gönderilen karikatürler, yayımlansın ya da yayımlanmasın iade edilmez.

BirkitapbindosT 'da yayımlanan karikatürlerde öne sürülen görüşler karikatürün sahibini (karikatüristi) bağlamaktadır.

BirkitapbindosT 'da yayımlanan karikatürler daha önce yayın veya elektronik ortamda yayımlanmış olabilir.  

BirkitapbindosT 'da yayımlanan karikatürler kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir. Emeğe saygı amacıyla karikatürü direkt olarak kopyalamak yerine linklerin, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya alanlarında paylaşılmasını veya alıntılar yapılmasını rica ediyoruz.

BirkitapbindosT 'a gönderilen/gönderilecek karikatürler, bilgisayar ortamında hazırlanarak, e-posta yoluyla (birkitapbindost@gmail.com) adresine gönderilmelidir.

BirkitapbindosT 'a yayımlanması için gönderilen karikatürlerin tüm yayın hakkı ilgili karikatürün yayımlanmasından sonra BirkitapbindosT'a aittir. Karikatürist, yayınlanan karikatür ilgili değişiklik yapılması veya karikatürün kaldırılması gerektiğiyle ilgili siteye başvuruda bulunabilir.

BirkitapbindosT 'a gönderilen karikatürler için sitemiz karikatür sahibine herhangi bir telif ödemez. BirkitapbindosT gönüllülük esasına dayanan bir kültür platformudur.

BirkitapbindosT 'da yapılan okuyucu yorumları, yayın ilkelerimize uygun ve içerik politikamızdaki kuralları kapsamakta olup, bunun dışındaki yorumları silme, gerekli kişilere uyarı gönderme ve/veya üyeliklerini silebilir. Her türlü yasal sorumluluk bu yorumları yapan şahıslara aittir. Aynı içeriğin altında ardı ardına gönderilen ve ne olduğu belli olmayan yorumlar da “spam” olarak algılanıp engellenebilir. Reklam niteliğinde olan ve içerikle ilgisiz link iletilen yorumlar da engellenebilmektedir.

BirkitapbindosT ’da yayımlanan karikatürlerden Genel Yayın Yönetmeni ve/veya Yayıncılar sorumlu değildir. Karikatürlerdeki fikirler, karikatüristin kendi kişisel düşünceleri olduğu için yasal sorumluluk ilgili karikatüriste aittir. Aynı şekilde paylaşılan her türlü yorumda yasal sorumluluk, yorumu yazan kişiye aittir.

BirkitapbindosT, bu internet sitesinde yer alan bütün hizmetleri, sayfaları, bilgileri, görsel unsurları önceden bildirimde bulunmadan değiştirme ve yayından kaldırma hakkını saklı tutar.

Tüm soru, öneri ve şikâyetleriniz için birkitapbindost@gmail.com adresini kullanabilirsiniz. BirkitapbindosT, paylaştığınız hiçbir e-postayı yasal zorunluluk gerektirmedikçe başka mercilerle paylaşmaz.

Basın bültenleri için lütfen tarafımızdan onay alınız. Bu adresi lütfen ticari ve reklam amaçlı listelere eklemeyiniz.

BirkitapbindosT 'a karikatür gönderen kişiler yukarıdaki yayın ilkelerini ve içerik politikasını kabul etmiş sayılır.

 

BirkitapbindosT

YAYIN KURULU