• https://www.facebook.com/birkitapbindost/
  • https://plus.google.com/u/0/112571739581511785460/about
  • https://www.twitter.com/@birkitapbindost
     BirkitapbindosT

Kültür ve Sanat Sitesi

ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret184666
TAKVİM

Editörün Gözünden / Kasım 2017

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

 

Bildiğiniz gibi her yıl Kasım ayının 24’ünü Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz. 24 Kasım 1928’de, Atatürk’ün de bizzat içinde bulunduğu bir çalışma grubu tarafından, 24 Kasım Öğretmenler günü olarak benimsenmiş ve kabul edilmiştir.  

Dergimizin bu ayki kapak sayfasında; sevgili Mehmet Saim Bilge’nin bizim için çizmiş olduğu öğretmenler günü ile ilgili karikatürü yer alıyor. Bu güzel karikatür için sevgili dostum Mehmet Saim Bilge’ye çok teşekkür ediyorum. Kalemine ve gönlüne sağlık.

.    .    .

Öğretmenler, öğretmenlerimiz… Dünler için değil, bugünler ve yarınlar için sevdiklerimiz. Çünkü dünler biter ama onların sevgisi ve onların öğrettikleri asla bitmez…   

Sokrates: “Dünyada her şeye değer biçmek mümkündür, fakat öğretmenin eserine asla değer biçilemez” diyerek, öğretmenlerimizin haklarının ve emeklerinin değerinin hiç bir zaman ödenemeyeceğini ne güzel dile getirmiş.

Onlar bizim yaşamımıza, 24 Kasım 1928’de Atatürk’le doğan bir güneştir. Bizler şu an yaptığımız işleri onların sayesinde, onların bize öğrettikleri ışığında yapıyoruz. Onların sayesinde; Doktor, mühendis, hukukçu, yazar, sanatçı ve aklınıza gelen tüm mesleklerden birisini yapmıyor muyuz?   

Günaydın diyen her dilde, her gönülde onlar var. Mustafa Kemal diyen dilde, ilimde, çağdaş uygarlıkta, barışta, sevgide, birlik ve beraberlikte onlar var… Onlar, hem yetiştiren hem de yetişenler. Onlar öğretmenler, onlar bizim öğretmenlerimiz…    

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu ilkeleri benimsemiş, onun yolunda yürüyen ve yüreğinde onun sevgisini taşıyan tüm öğretmenlerimizin, öğretmenler günü kutlu olsun.

.     .     .

Bir Kitap Bin Dost dergisinin Kasım ayı sayısına emeği geçen ve dergiye katkıda bulunan tüm dost ve arkadaşlara çok teşekkürler. İyi ki varlar ve iyi ki bizimle birlikteler...

Önümüzdeki ay, Aralık 2017 sayısında görüşmek üzere.

Sevgilerimle...

                                            


İlhan Özdemir

İstanbul / Kasım 2017Yorumlar - Yorum Yaz