• https://www.facebook.com/birkitapbindost/
  • https://plus.google.com/u/0/112571739581511785460/about
  • https://www.twitter.com/@birkitapbindost
     BirkitapbindosT

Kültür ve Sanat Sitesi

ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret184666
TAKVİM

Lavinya Öz
Lavinya Öz / Diyarbakır1975 Ankara doğumluyum. Eşim 19 senedir her ne kadar "sen artık Diyarbakırlısın" dese de memleket hasreti şuracığımda yanıp duran bir kordur. Yüksel Caddesi, Konur Sokak, Tunalı Hilmi, Seğmenler, Gençlik Parkı ve Cuma Pazarı adları her geçtiğinde o kor, alev almakta.

Anadolu Üniversitesi, Kamu Yönetimi mezunuyum. Oğlum 15,  kızım 8 ve küçük oğlum 7 olmak üzere, Rabbim üç hazine de bana bahşetmiş.

1996 senesinden beri mizah ağırlıklı yazıyorum, 1996 senesinde, Allah gani gani rahmet eylesin, Eflatun Nuri editörlüğünde, 16 haftalık mütevazı bir " GIRGIR" geçmişi ile başladım bu işe. İçinde Eurocanlar, Gojupek, Kuduz, Delidolu, Bayan Yanı, Kadın başta olmak üzere pek çok dergide çalışmalarımla yer aldım, şu an ÇANGAL isimli bir dergide mizah yazıyorum, ara ara karikatür çalışmalarım da yayınlanmakta halen adı geçen dergilerde.

Dijital karikatür çalışmalarım da oldu.

2 sene süren ve İstanbul da sergilenen KADIN KARİKATÜRİSTLERİMİZ SERGİSİNDE ben de yer aldım. Elimden işte ancak derdimi anlatabilecek kadar afiş tasarım, video montaj filan da gelir. Bir de www.lavinyaoz.com adlı sitenin sahibi ve e-ditörüyüm, burada 13 gönüllü kalem arkadaşımla beraber;

"NE BANA ANLAMSIZ GELEN SEÇKİN BİR AZINLIK İÇİN NE DE YIĞINLAR DİYE BİLİNEN, ŞU GÖKLERE ÇIKARILAN İDEAL PLATONCU KENDİLİK İÇİN YAZIYORUM. KENDİM VE DOSTLARIM İÇİN VE ZAMANIN AKIŞINI YUMUŞATMAK İÇİN YAZIYORUM" diyor ya değerli Jorge Luis Borges, biz de!”  sloganı çıkış noktalı, ÜTOPYA ismini verdiğimiz ütopik, sanal bir dergi yayınlıyoruz.

Dostoyevski gibi bir yazar, Özdemir Asaf gibi bir şair, Nietzshche gibi bir deli olmak ufukların ötesinde bir hayal, bir ütopya olduğu için ben de “Lavinya Öz.” olmaya karar verdim.

“Değerli Okuyucularım!” diye hitap etmek istedim yazılarımda çoğu kez. Bu pek mümkün olmadı. Bunun nedeni; henüz okuyucularımın olmadığına dair oluşan kendine güvensizliğim miydi yoksa var olan okuyucularımın gözünde alçak gönüllüğümü kontrol etmeye çalışmam mıydı bilemiyorum; değerli okuyucularım!

Evet:

“Değerli Okuyucular!”

Bilmediğim çok şey var ama şunu iyi biliyorum ki:

“Hepsi benim olmasa da, okuyan herkes değerlidir!”

 

Saygılarımla

Lavinya Öz.*     *     *


ŞİİRLERİ:


Konuşmalar       (Ağustos 2017)

- Babam İçin         (Eylül 2017)