• https://www.facebook.com/birkitapbindost/
  • https://plus.google.com/u/0/112571739581511785460/about
  • https://www.twitter.com/@birkitapbindost
     BirkitapbindosT

Kültür ve Sanat Sitesi

ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret184666
TAKVİM

Aynur Karataş
Aynur Karataş / İzmir

24 Mart 1944 tarihinde Akhisar' da doğdu. Ailesinin tütüncü olması nedeniyle çocukluğu tütün tarlalarında geçti. 1951 yılında ilkokula başladı. Çalışkan bir öğrenci olması ve kitaplara düşkünlüğü nedeniyle, öğretmeni MESRURE DURU tarafından büyük bir destek gördü.

Ortaokula, babasının onu okula göndermemesi üzerine öğretmeninin eve gelip babasını ikna etmesi üzerine gidebildi. Ortaokulda da Edebiyat öğretmeni PAKİZE YELEN sürekli olarak kendisini yazmaya teşvik etti.

Liseye başladığı yıl, hayatının aşkını bulunca, ideallerini unutup 1963 yılında evlendi. Peşpeşe olan çocukları nedeniyle yazmaya istemedende olsa ara vermek zorunda kaldı.

Bilgisayarla tanıştıktan sonra, oyalanmak ve vakit geçirmek için Facebook sayfasına girmesi ve bir tesadüf sonucu Bir Kitap Bin Dost sitesi ile tanışması üzerine yeniden yazmaya başladı. Şimdi Bir Kitap Bin Dost Sitesinde "YAZINSAL DÜŞLER" isimli köşesinde haftalık olarak yazılarını yazmakta.

"Yazmaya başlamakla, YENİDEN DOĞDUM ben... Yeni doğum tarihim: Bir Kitap Bin Dost sitesinde yazdığım ilk kısacık yazının tarihi... 

*     *     *

YAZILARI:

- Dozu Aşma       (Haziran 2017)

- Delirsek mi?     (Temmuz 2017)

- Damga              (Ağustos 2017)

- Gönül Sazı        (Eylül 2017)