• https://www.facebook.com/groups/birkitapbindost/
  • https://plus.google.com/u/0/112571739581511785460/about
  • https://www.twitter.com/@birkitapbindost
     BİR KİTAP BİN DOST

Edebiyat Kültür ve Sanat Sitesi

Yayın İlkeleriYAYIN İLKELERİ

Bir Kitap Bin Dost sitesi; Temmuz 2012’den itibaren "birkitapbindost.com"adresinden yayın yapan bağımsız bir çevrimiçi (online) edebiyat kültür ve sanat sitesidir. Bir Kitap Bin Dost'un amacı, edebiyat dergiciliği sektöründeki tabuları sorgulama'k ve bilinçli bir kamuoyuyla bunları aşmaktır.

Vizyonu, okuyucularında edebî sorumluluk algısı geliştirip, hizmet ettiği sektöre (edebiyat dergiciliği) olumlu yönde katkıda bulunmaktır. Önemsediği temel ilkeleriyse; özgün, sürekli, TDK kurallarına uygun bir edebî içerik(ler) oluşturmaktır.

Sitede, olması gereken düzeyi sağlamak adına ve sitenin kurumsal imajını korumak koşuluyla; deneme, öykü, şiir, eleştiri, ebru, resim, fotoğraf, karikatür ve benzeri edebî, kültür ve sanat ürünleri yayımlanır.

Bir Kitap Bin Dost, insandan ve insanın geleceğinden yana bir yayın politikasından yanadır.

Bir Kitap Bin Dost'a gönderilen yazılar, yayımlansın ya da yayımlanmasın iade edilmez.

Bir Kitap Bin Dost'da yayımlanan yazılarda öne sürülen görüşler yazının sahibini (yazarı) bağlamaktadır.

Bir Kitap Bin Dost'da yayınlanan yazılar daha önce yayın veya elektronik ortamda yayınlanmış olabilir. Yazı bir kaynaktan alınmışsa yazar ya da editör tarafından kaynak belirtilmesi veya yazının sonunda (Alıntı) diye belirtilmesi gerekir. Tartışmalı yazılar yayından kaldırılır.

Bir Kitap Bin Dost'da yayımlanan yazı ve fotoğraflar kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir. Emeğe saygı amacıyla yazının bütünü kopyalamak yerine linklerin, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya alanlarında paylaşılmasını veya alıntılar yapılmasını rica ediyoruz.

Bir Kitap Bin Dost'a gönderilen yazılar TDK Yazım Kılavuzu’na (kısaltmalar dâhil) uymalıdır. Yazı Kurulunca, yazının bütünlüğünü bozmamak kaydıyla ilgili yazıda düzeltmeler yapılabilir.

Bir Kitap Bin Dost'a gönderilen/gönderilecek yazılar, bilgisayar ortamında hazırlanarak, e-posta yoluyla (birkitapbindost@gmail.com) adresine gönderilmelidir.

Bir Kitap Bin Dost'a yayımlanması için gönderilen yazıların tüm yayın hakkı ilgili yazının yayınlanmasından sonra Bir Kitap Bin Dost'a aittir. Yazar, yayınlanan yazıyla ilgili değişiklik yapılması veya yazının kaldırılması gerektiğiyle ilgili siteye başvuruda bulunabilir.

Bir Kitap Bin Dost'a gönderilen yazılı ve görsel içerik için sitemiz içerik sahibine herhangi bir telif ödemez. Bir Kitap Bin Dost gönüllülük esasına dayanan bir edebiyat ve kültür platformudur.

Bir Kitap Bin Dost'da yapılan okuyucu yorumları, yayın ilkelerimize uygun ve içerik politikamızdaki kuralları kapsamakta olup, bunun dışındaki yorumları silme, gerekli kişilere uyarı gönderme ve/veya üyeliklerini silebilir. Her türlü yasal sorumluluk bu yorumları yapan şahıslara aittir. Aynı içeriğin altında ardı ardına gönderilen ve ne olduğu belli olmayan yorumlar da “spam” olarak algılanıp engellenebilir. Reklam niteliğinde olan ve içerikle ilgisiz link iletilen yorumlar da engellenebilmektedir.

Bir Kitap Bin Dost’da köşe yazısı niteliğinde fikir beyan eden yazılardan ve yazı altı yorumları ile sitedeki her türlü yorum ve paylaşımdan Yazı İşleri Müdürü ve/veya Yayıncılar sorumlu değildir. Köşe yazılarındaki fikirler, yazarların kendi kişisel düşünceleri olduğu için yasal sorumluluk ilgili yazarlara aittir. Aynı şekilde paylaşılan her türlü yorumda yasal sorumluluk, yorumu yazan kişiye aittir.

Bir Kitap Bin Dost, bu internet sitesinde yer alan bütün hizmetleri, sayfaları, bilgileri, görsel unsurları önceden bildirimde bulunmadan değiştirme ve yayından kaldırma hakkını saklı tutar.

Tüm soru, öneri ve şikâyetleriniz için birkitapbindost@gmail.com adresini kullanabilirsiniz. Bir Kitap Bin Dost, paylaştığınız hiçbir e-postayı yasal zorunluluk gerektirmedikçe başka mercilerle paylaşmaz.

Basın bültenleri için lütfen tarafımızdan onay alınız. Bu adresi lütfen ticari ve reklam amaçlı listelere eklemeyiniz.

Bir Kitap Bin Dost'a yazı gönderen kişiler yukarıdaki yayın ilkelerini ve içerik politikasını kabul etmiş sayılır.

 

BİR KİTAP BİN DOST

YAYIN KURULU